KANSER ÇEŞİTLERİ | Kanser Nedir ve Kanser Çeşitleri Hakkında Bilgi Sitesi
11:02 am - Cuma Nisan 18, 2014

KANSER ÇEŞİTLERİ

Cumartesi, 18 Mayıs 2013, 1:00 | Genel | 0 Yorum | Read 464 Times
by bilal

KANSER ÇEŞİTLERİ

                İyi huylu olan kanserin çeşitleri yavaş bir şekilde büyüyerek ilerleme kaydeder. Elbette insan vücuduna ağrılar ve birtakım sıkıntılar vermektedir. İyi huylu olan urlar yavaş ilerlediklerinden dolayı ameliyata gerek kalmadan bazı ilaçlar ile tedavisi mümkündür. Kötü olan huylar ise; tam tersi olarak hızlı çoğalma gösterir ve ameliyat gibi durumlar gerektirebilir. Çeşit olarak, mide, rahim, deri, göz, akciğer, gırtlak, karaciğer kanserleri olarak farklı çeşitlikleri göstermektedir. En tehlikeli ve tedavi süreci zorlu geçen kanser çeşidi ise; kan kanseridir. Elbette tıp çok ilerledi, ancak tedavi süreci diğerlerine göre biraz daha zordur.

Kanserin nedenler; tıbben tam anlamı ile açıklama getirilemese bile, bazı olumsuz yaşamdan dolayı meydana gelebilmektedir. Aşırı alkol, sigara tüketimi bunların başlıcalar olabilir. Bazı hormonlardan ve ilaçların etkisi olabilir. Virüsler, bilinmeyen parazitler zaman içerisinde vücutta olumsuz durumlara yol açabilmektedir. Elbette yaşa göre daha farklı bir durum gösterse bile küçük yaşlarda bile görülebiliyor. Ayrıca çok fazla ruhsal sıkıntılar, üzüntüler ve bunalımlarda vücut dengesini bozarak hasta hale getirebilmektedir.

Kanser tedavisinde öncelikle doktorun teşhisi ile ilaç ve kemoterapiler yapılır. Bu tedavi hastalığın ilerlemesine göre şekil almaktadır. Alternatif tıp olarak bitkisel tedavi de diğerleri yanına tamamlayıcı olarak eklenir. Çünkü şifanın nereden geleceği belli olmaz. Kanser türü ve ilerlemesine göre, ışın tedavisi  gibi yöntemler uygulanmaktadır. Ancak ilk safha da ise; daha çok ilaç yöntemi ile küçültülmeye uğraşılmaktadır.

Gelen aramalar: kanser ceşitleri,kanser çeşitleri nelerdir

Bir Cevap Yazın